Serwisowanie Macbook Apple

Mac Booki mają opinię urządzeń psujących się rzadko. Faktycznie – większość użytkowników nie ma na co się skarżyć, jednak jak w przypadku każdego produktu masowego, zawsze mogą trafić się egzemplarze słabsze, które zużywają się szybciej od innych lub mają jakąś ukrytą wadę, której nie da się znaleźć przy zakupie, ale która ujawnia się po jakimś czasie.

Wtedy potrzebny jest serwis, a jeśli chodzi o produkty Apple, w tym Mac Booki, nie może to być dowolny punkt, ale jedynie autoryzowany serwis, który ma dostęp do oryginalnych części, do pełnych instrukcji serwisowych oraz do specjalistycznych narzędzi.

Zakres napraw prowadzonych w serwisach autoryzowanych jest dość szeroki, ponieważ musi w pierwszej kolejności obejmować wszystkie usterki, o jakich mówi podstawowa roczna gwarancja Apple, a także gwarancja rozszerzona, czyli Apple Care Protection Plan. Co więcej, wszystkie produkty marki Apple sprzedane w Europie, podlegają unijnemu prawu konsumenckiemu, co dodatkowo rozszerza zakres napraw. Oznacza to, że jeśli Twój Mac Book po kilku miesiącach bez powodu się wyłącza, serwis musi przyjąć sprzęt do diagnozy i naprawy w ramach gwarancji. Mówiąc w skrócie, serwis obejmuje wszystkie problemy, które wynikają z wad fabrycznych produktu.

Oczywiście dobry serwis Mac Booków nie realizuje wyłącznie napraw gwarancyjnych, ponieważ sporo sprzętu sygnowanego logo Apple wytrzymuje znacznie dłużej, zanim ujawnią się pierwsze problemy. Dlatego w dobrych serwisach można zostawić do naprawy również sprzęt starszy – co do zasady nawet mający pięć lat (po tym okresie Apple wycofuje wsparcie dla swoich produktów i części zamienne nie będą już prawdopodobnie dostępne). Oczywiście są to już naprawy płatne, ponieważ ich gwarancja nie obejmuje, ale jest też druga strona medalu: choć naprawa pogwarancyjna Mac Booka nie jest zwykle tania, pozwala przywrócić pełną sprawność sprzętu na kolejne lata, więc koniec końców jest opłacalną inwestycją.

Warto jednak pamiętać, aby przed zostawieniem sprzętu w serwisie, upewnić się co do zakresu zapraw i zasad płatności, tutaj bowiem Apple pozostawia serwisom, szczególnie pogwarancyjnym, dużą swobodę działania.

LAPRING.PL

Blog o laptopach i tabletach - wszystko co musisz wiedzieć o urządzeniach mobilnych znajdziesz właśnie tutaj.

Learn More →

Dodaj komentarz