Czym charakteryzuje się drewno sosnowe?

W stolarstwie wykorzystuje się na pewno bardzo różnorakie rodzaje drewna, które pochodzi z wielu gatunków drzew. W Polsce najczęściej występującym gatunkiem drzewa jest sosna zwyczajna i to właśnie drewno sosnowe jest wykorzystywane przy produkcji wyrobów bardzo często. Warto podkreślić, że drewno sosnowe posiada wiele zalet.

Dlaczego drewno sosnowe jest tak popularne?

Drewno sosnowe jest w Polsce bardzo popularne, a to z jednego, niezwykle ważnego powodu. Mianowicie – w Polsce sosna jest najpopularniejszym drzewem, które porasta około 60% wszystkich terenów drzewostanu naszych lasów. Jest to jednym z powodów właśnie tego, że drewno sosnowe jest tak bardzo popularne.

Innym powodem takiego stanu rzeczy jest to, że sosna jest drzewem szybkorosnącym, a także długowiecznym. Są to niewątpliwie cechy, dzięki którym jest to drzewo najczęściej występujące w Polsce. Właśnie szybkiemu wzrostowi oraz swojej długowieczności sosna zawdzięcza swoją popularność. Warto wiedzieć, że sosna potrafi dożyć nawet 500 lat, a wśród drzew iglastych sosna ustępuje jedynie modrzewiowi pod względem tempa wzrostu.

Krótka charakterystyka drewna sosnowego

Dzięki swoim cechom, takim jak szybkie tempo wzrostu oraz długowieczność, sosna jest obecnie najpopularniejszym drzewem wykorzystywanym w stolarstwie. Oznacza to, że sosna jest drewnem stosunkowo tanim, jednak nie należy patrzeć przez ten pryzmat na jego jakość. Producent, który w swojej ofercie posiada także profile stalowe czy rury stalowe, swoje produkty z drewna klejonego wykonuje właśnie z drewna sosnowego, ponieważ jest to drewno bardzo dobrej jakości.

Drewno sosnowe posiada szeroki, jasnożółty biel. Gęstość drewna sosnowego wynosi 420kg/m3. Warto wiedzieć, że drewno sosnowe jest drewnem lekkim oraz miękkim, dzięki czemu świetnie nadaje się do obróbki mechanicznej. W swojej ofercie, którą można sprawdzić na https://envun.pl, producent posiada produkty z drewna klejonego, takie jak kantówki okienne czy drzwiowe wykonane właśnie z drewna sosnowego. 

LAPRING.PL

Blog o laptopach i tabletach - wszystko co musisz wiedzieć o urządzeniach mobilnych znajdziesz właśnie tutaj.

Learn More →