Stolarka PCV, ALU i drewno

Okna aluminiowe są ascetyczne w formie i wytrzymałe. Okna drewniane są ekologiczne, tradycyjne, a jednocześnie uniwersalne. Z kolei PCV to energetyczna oszczędność. Są jeszcze moskitiery – nowoczesne i estetyczne siatki ze specjalnym systemem antysmogowym. Które okna wybrać?

System Moreviev – nieograniczone możliwości konstrukcyjne

Fintecnic to polski producent oraz dystrybutor okien. Znajdziesz tu zarówno systemy aluminiowe, jak i okna drewniane. Firma zapewnia również transport wraz z montażem. Bardzo zaawansowaną technologią jest system Moreview dający swobodę w kształtowaniu przestrzeni. Moreview to system wielogabarytowych drzwi przesuwnych o wąskich profilach ukrytych całkowicie w posadzce, suficie oraz ścianie. System ten otwiera możliwości konstruowania drzwi o maksymalnym ciężarze przesuwnego skrzydła do 1200 kg i maksymalnej wysokości 4 metrów. Szczególną estetykę nadaje szerokość słupa 27 mm na zejściu skrzydeł. Statyczny słupek otwiera nieograniczone możliwości konstrukcyjne ciągu stałych przeszkleń, które można łączyć stosując całoszklany narożnik.

System Primeview

System Primeview służy z kolei do tworzenia okien oraz drzwi podnoszono-przesuwnych dla zabudowy zewnętrznej. Podstawą tego nowoczesnego rozwiązania są aluminiowe profile z przekładkami termicznymi. Instalując ten system obniżamy straty energii cieplnej oraz zmniejszamy koszty.

Okna drewniane, aluminiowe czy PCV?

W ofercie są modele PCV cechujące się dobrą ceną oraz efektywnością energetyczną, ekologicznością, estetyką i komfortem w pielęgnacji. Okna PCV są także często wykorzystywane w recyklingu. Z kolei okna drewniane są hybrydą nowoczesności oraz tradycji. Ekologii i uniwersalności. System aluminiowy natomiast zapewnia najwyższą jakość w dobrej cenie. Okna aluminiowe są odporne na trudne warunki atmosferyczne, lekkie, łatwe w utrzymaniu oraz eksploatacji. Często spotykamy je w nowoczesnych konstrukcjach o prostej budowie. Zaletą okien aluminiowych jest bowiem ujmująca ascetyczność.

Moskitiery

Zanieczyszczenia oraz owady generują mnóstwo problemów. W takich sytuacjach pomagają moskitiery. Zapobiegają one otwieraniu okien w domu. Chcąc przewietrzyć pokój nie musisz przy okazji wpuszczać niechcianych gości w postaci pyłków, kurzu oraz insektów. Zasłony tego typu przepuszczają powietrze oraz światło. Mają przy tym estetyczny wygląd. Przydają się także do drzwi balkonowych i tarasowych, kiedy chcemy mieć stały dostęp do świeżego powietrza, a nie chcemy ryzykować napływem owadów. Moskitiery zresztą niejedno mają imię. Na przykład ramkowe wykonane z ekstrudowanego aluminium odpornego na zginanie oraz trudne warunki atmosferyczne. Moskitiera ramkowa szczególnie polecana jest latem. Natomiast firma Fintecnic zimą poleca moskitiery antysmogowe. Są to antysmogowe siatki z systemem Ani-Smog stworzone z myślą o tych, którzy zmagają się ze smogiem i alergiami i mieszkają w zanieczyszczonych obszarach. Siatki te można również wykorzystać jako moskitiery drzwiowe. Są również wodoodporne oraz łatwe w konserwacji.

LAPRING.PL

Blog o laptopach i tabletach - wszystko co musisz wiedzieć o urządzeniach mobilnych znajdziesz właśnie tutaj.

Learn More →