Zalety i wady sztucznej trawy

Sztuczna trawa lub syntetyczna trawa, jak się powszechnie nazywa, to powierzchnia składająca się z włókien syntetycznych umieszczonych w podstawie polipropylenowej, która wyglądem ma przypominać naturalny trawnik. Historia sztucznej trawy sięga 1960 roku i była wykorzystywana jako nawierzchnia do halowych meczów baseballowych i milionów wycieraczek zdobiących wejścia do domów w Ameryce.

Teraz, z poprawą jakości sztucznej trawy na każdym etapie cyklu: produkcji, instalacji i konserwacji, trawa z rolki jest wykorzystywana przez architektów krajobrazu w wielu projektach użytkowych i ma zastosowanie komercyjne w sporcie, na lotniskach i komercyjnych projektach krajobrazu, takich jak ściany w hotelach czy maty na siłowniach.

Sztuczna trawa ma wiele zalet i wad, więc jeśli chcesz zainwestować w trawę z rolki, weź pod uwagę cel, do którego będzie ona przez Ciebie używana.

Zalety sztucznej trawy z rolki

Oto tylko niektóre z wielu korzyści układania sztucznej trawy, które zapewnia dystrybutor sztucznej trawy krajobrazowej Epufloor Grass:

  • Sztuczna trawa może być lepszym rozwiązaniem, gdy klimat czy położenie jest nieprzyjazne naturalnej trawie – trawa z rolki doskonale poradzi sobie zarówno z dużym nasłonecznieniem, zacienieniem jak i innymi niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi .
  • Trawa z rolki może wytrzymać znacznie intensywniejsze użytkowanie niż trawa naturalna – jest bardziej wytrzymała, więc idealnie sprawdzi się na placu zabaw dla dzieci czy w ogrodzie.
  • Bezobsługowa – dystrybutor sztucznej trawy podkreśla, że pielęgnacja syntetycznej trawy z rolki nie wymaga czasu, wysiłku ani pieniędzy. Nie musimy jej kosić, podlewać, nawozić ani wyrywać chwastów – to doskonały wybór dla osób zapracowanych, starszych i wszystkich, którzy nie przepadają za pracami w ogrodzie.
  • Łatwa konserwacja – sztuczną trawę można odkurzać, zamiatać miotłą lub polewać wodą.
  • Umożliwia różnorodne zastosowania – trawa z rolki nadaje się do ogrodów dachowych i otoczenia basenów, jak i do ozdoby hoteli, siłowni, balkonów czy tarasów.
  • Łatwe układanie sztucznej trawy – montaż syntetycznego trawnika, czyli układanie sztucznej trawy, to zadanie, z którym poradzi sobie każdy! Nie trzeba do tego profesjonalistów, wystarczy kilka godzin, żeby cieszyć się wiecznie zielonym trawnikiem!

Wady sztucznej trawy

Sztuczna trawa ma pewne wady, które należy wziąć pod uwagę przed jej zakupem.

  • Sztuczna trawa ma tendencję do zatrzymywania ciepła ze słońca i może być znacznie gorętsza niż naturalna trawa.
  • Nieprzyjemna struktura materiału– ta wada dotyczy jednak wyłącznie niskiej jakości traw. Chcąc oszczędzić, niekiedy decydujemy się na zakup tańszych produktów, które później nie spełniają jednak naszych oczekiwań. Dystrybutor sztucznej trawy Epufloor Grass na stronie trawa-krajobrazowa.pl oferuje wysokiej jakości trawy z rolki, które zachwycą swoim wyglądem, jakością i trwałością na długie lata.
  • Duża jednorazowa inwestycja – zakup trawy z rolki, w zależności od obszaru, może trochę kosztować. Jednak w długoletniej perspektywie to oszczędność, gdyż nie wydajemy na jej pielęgnację, podlewanie czy koszenie!

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą trawy z rolki na stronie dystrybutora sztucznej trawy trawa-krajobrazowa.pl. Dobierz wysokość, miękkość , gęstość i odcień trawy z rolki do swoich potrzeb!

LAPRING.PL

Blog o laptopach i tabletach - wszystko co musisz wiedzieć o urządzeniach mobilnych znajdziesz właśnie tutaj.

Learn More →