Laptop w firmie call center – jaki wybrać?

Wydawałoby się, że głównym narzędziem pracy telemarketerów jest jedynie telefon i słuchawki. Jednak w firmach typu call center niezbędny jest również komputer. Z racji tego, iż telemarketerzy coraz częściej pracują zdalnie, idealnym wyborem będzie laptop.

Nowy czy używany?

Pierwsze pytanie, jakie zadaje sobie wiele firm, to oczywiście, czy kupować nowy czy używany sprzęt. Niestety nie każdego stać na to, by kupić kilka lub nawet kilkanaście laptopów do biura. Musimy pamiętać, że firmy typu call center zatrudniają naprawdę sporo pracowników. Jeśli nie stać nas na nowego laptopa, warto sprawdzić oferty sprzętów używanych. Idealnym wyborem będą np. laptopy poleasingowe. Często są one dużo tańsze niż nowy sprzęt, a ich parametry są podobne. Nic dziwnego, skoro tego typu laptopy często mają 2 czy 3 lata, bo właśnie tyle trwają zwykle umowy leasingowe. Po tym czasie firmy, które brały laptopy w leasingu, wymieniają sprzęt na nowy, a stary po prostu sprzedają. Takie urządzenia często są w bardzo dobrym stanie.

Jakie cechy powinien mieć laptop?

Przede wszystkim powinien płynnie pracować wraz z przeglądarką internetową. Wystarczy więc 2-rdzeniowy procesor oraz 2GB RAM pamięci. W tej pracy nie potrzebujemy super karty graficznej czy niezwykle pojemnego dysku, choć dobra karta dźwiękowa jednak się przyda, tym bardziej, że cały czas pracujemy na słuchawkach.

Ważna jest również matryca. Jeśli pracujemy długo przed komputerem, najlepsza będzie matowa. Polaryzująca powłoka na ekranie sprawia, że nie pojawiają się żadne refleksy świetlne. Dzięki temu pracują się nam łatwiej i nie musimy dodatkowo wysilać wzroku, co ma duży wpływ na nasze zdrowie i produktywność.

Laptop powinien być także wytrzymały, dlatego warto wybrać model z obudową wykonaną z aluminium, stopów magnezu czy włókna węglowego. Takie urządzenia są odporne na zarysowania, a ich konstrukcja jest niezwykle wytrzymała, dlatego możemy ich używać przez dłuższy czas. Przy okazji również ich wygląd przyciąga uwagę i dodaje prestiżu.

LAPRING.PL

Blog o laptopach i tabletach - wszystko co musisz wiedzieć o urządzeniach mobilnych znajdziesz właśnie tutaj.

Learn More →

Dodaj komentarz