Zakup perfum online

Zapachy od dawien dawna pasjonowały ludzkość. Jednak zanim powstały drogerie internetowe, w których można całymi dniami przeglądać perfumy, a potem (na stronach zapachy marzeń – opinie) sprawdzać ich oceny, zapachy były domeną najbogatszych. Całe szczęście dzisiaj na perfumy może pozwolić sobie praktycznie każdy.

Najpierwotniejsze wspomnienia zapachowe – dym z ogniska

Zmysłem, który ma najlepszą pamięć jest zapach. Pamiętamy…

  • zapach zasypki dla niemowląt
  • aromat świeżego lnu
  • skoszoną trawę

Nasze wspomnienia są nacechowane zapachami. Zresztą ludzi od dawna fascynowały wonie kwitnących łąk, mokrych lasów. Fascynujemy się również wonią ogniska. I to właśnie zapach dymu unoszącego się z ogniska jest najpierwotniejszą wonią, na którą ludzkość zwracała uwagę. Do dzisiaj organizujemy ogniska i imprezy z nimi związane właśnie ze względu na to wspomnienie. Inną ciekawostką jest to, że pierwsze perfumy były tworzone w celach sakralnych. Było to na przykład kadzidło, którego używali antyczni Egipcjanie 5000 lat temu. Pierwsze perfumy były zarezerwowane dla kapłanów ale też dla osób o wysokim statusie społecznym, najczęściej władcy. Dopiero rozwój chemii spowodował, że w XIX stuleciu zaczęto produkować perfumy damskie i męskie na nieco szerszą skalę. Nadal jednak były towarem ekskluzywnym, drogim, dostępnym dla arystokracji i burżuazji. W XX wieku w perfumy zaopatrywała się również klasa średnia.

Drogerie internetowe

Z kolei wiek XXI przyniósł rozwój internetu, a co za tym idzie drogerii internetowych, gdzie można kupić perfumy damskie, dezodoranty w różnych cenach. Praktycznie można nawet bardzo tanio, już za ok. 15 zł zaopatrzyć się w fajny zapach. Nie mówiąc o dezodorantach za kilka złotych, promocjach. W związku z rozwojem internetu powstały również miejsca, gdzie można znaleźć idealny zapach, fora i wątki typu „zapachy marzeń opinie”, gdzie internauci mogą poradzić się innych, którzy mają większe doświadczenie w kupowaniu perfum. Lub po prostu znaleźli już zapach, którego ktoś inny szuka. Bo znaleźć swój ulubiony perfum damski czy męski nie jest łatwo. Wpisując w wyszukiwarkę frazę „zapachy marzeń – opinie” możemy też znaleźć opinie o konkretnych zapachach i markach, a także przyznać punkty konkretnemu zapachowi. W ten sposób można znaleźć prawdziwą perełkę. Wadą drogerii internetowych jest jednak to, że nie można osobiście powąchać perfum.

Jakie perfumy działają na zmysły?

XXI wiek przyniósł również ponowoczesne i, co za tym idzie, trans-płciowe podejście do perfum. Otóż powstały perfumy unisex przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. W sieci internetowej możemy też znaleźć zapachy w zależności od okazji – na bal, dyskotekę, a także do pracy. Na wiosnę, na lato, jesień czy zimę. Są także perfumy wyjątkowo atrakcyjnie działające na płeć przeciwną. Na przykład zapachem, który wyjątkowo uwodzicielsko działa na mężczyzn jest jaśmin. Z kolei na kobiety działają uwodzicielsko perfumy z piżmem. Zmysły rozpalają także zapachy orientu, takie jak czekolada i karmel oraz korzenne afrodyzjaki – wanilia, imbir i cynamon.

LAPRING.PL

Blog o laptopach i tabletach - wszystko co musisz wiedzieć o urządzeniach mobilnych znajdziesz właśnie tutaj.

Learn More →