Kupujesz używanego laptopa? To musisz sprawdzić!

Często okazuje się, że kupno używanego laptopa bardziej nam się opłaca niż wydanie dużej kwoty na nowy sprzęt. Co więcej, czasami nowe laptopy za 2000 zł są wykonane z gorszych materiałów niż laptopy poleasingowe za 800 zł. Zanim jednak podejmiemy decyzję o kupnie używanego sprzętu, warto sprawdzić kilka ważnych rzeczy.

Cena

Poszukując laptopów poleasingowych, z pewnością trafimy na różne „SUPER OKAZJE”. Oczywiście laptopy używane potrafią być nawet dwa razy tańsze niż nowe. Powinniśmy jednak zachować dużą ostrożność, jeśli widzimy, że dany laptop jest podejrzanie tani. Sprawdźmy, jak wygląda cena podobnego, używanego sprzętu na innych aukcjach lub w sklepach z laptopami poleasingowymi. Może się bowiem okazać, że upolowany przez nas laptop nie ma baterii, zainstalowanego systemu czy po prostu nie działa.

Gwarancja

To druga ważna kwestia. Chcielibyśmy przecież, by laptop nie rozwalił nam się miesiąc czy dwa po kupnie. Niestety często na aukcjach znajdziemy laptopy, gdzie okres gwarancji już dawno się skończył, a sam sprzedawca gwarancji nam nie udziela. Warto więc poszukać sklepów lub serwisów z używanym sprzętem, które udzielają dodatkowej, rocznej gwarancji na sprzęt. Wówczas nawet jeśli gwarancja producenta już dobiegła końca, możemy liczyć na bezpłatną naprawę w serwisie. Zawsze to jakieś zabezpieczenie.

Stan wizualny i techniczny

Dobrze by było, gdybyśmy mieli możliwość osobistego odbioru laptopa, tak by sprawdzić, czy rzeczywiście wszystko jest z nim w porządku. Tutaj również przewagę mają sklepy stacjonarne oraz serwisy, gdzie możemy zobaczyć sprzęt na żywo, włączyć go i zobaczyć, jak działa. Niestety na wielu aukcjach zamiast rzeczywistych zdjęć widzimy tylko zdjęcia producenta, które niewiele nam mówią o aktualnym stanie laptopa. Sprzedawca może nas zapewniać o idealnym stanie laptopa, a później okazuje się, że laptop wygląda jak po przejściu tajfunu. Ale co zrobić, kiedy sprzęt kupujemy od osoby prywatnej i nie mamy już możliwości jego zwrotu?

Kupując laptopy używane, róbmy to przede wszystkim z rozsądkiem. Nie dajmy się nabrać na podejrzane oferty.

LAPRING.PL

Blog o laptopach i tabletach - wszystko co musisz wiedzieć o urządzeniach mobilnych znajdziesz właśnie tutaj.

Learn More →

Dodaj komentarz