Czym kierować się kupując komputer przenośny?

Często robiąc zakupy, podejmujemy decyzje spontanicznie, nie zastanawiając się szczególnie nad swoimi wyborami. Dopóki kupujemy niezbyt drogie rzeczy, nie stwarza to zbyt wielkiego „zagrożenia” dla naszych portfeli. Poważniejsze zakupy powinniśmy jednak dokładniej przemyśleć. Szczególnie jeśli chodzi o przedmiot długotrwałego użytku, taki jak sprzęt elektroniczny, do którego zaliczamy np. komputer przenośny. Decydując się na zakup laptopa, warto przemyśleć parę istotnych kwestii. Podpowiadamy, co zrobić aby nie dać się ponieść emocjom podczas zakupu laptopa.

Nowy, czy używany?

po pierwsze zastanówmy się jaką kwotę możemy spokojnie przeznaczyć na sprzęt komputerowy nie narażając zbytnio naszego budżetu. W momencie w którym wyznaczymy sobie widełki cenowe, łatwiej będzie nam znaleźć później odpowiedni sprzęt. Od tego między innymi będzie zależało również czy zdecydujemy się na nowy czy używany komputer przenośny. Oczywiste jest, iż komputery nowe zazwyczaj są droższe od tej samej klasy komputerów używanych czy tych po leasingu. Mają również dłuższą gwarancje, choć zdarza się również, że możemy kupić za dużo niższą cenę komputer nadal posiadający gwarancję. Warto w związku z tym śledzić aktualne oferty i przeglądać różnego rodzaju outlety komputerowe. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać: „komputery outlet„, a wyskoczy nam mnóstwo miejsc gdzie możemy poszukiwać swojego wymarzonego sprzętu.

Parametry i design

Równie istotne są parametry kupowanego sprzętu. Tutaj warto  zastanowić się do czego będziemy używać komputera. Czy służył nam będzie głównie do prac biurowych, grania w gry, oglądania filmów, czy jeszcze do innego rodzaju czynności? Zastanówmy się jakie mamy dla niego przeznaczenie. Jeśli używamy go głównie do pisania, czy wertowania internetu to wystarczą nam dużo słabsze parametry (i tym samym tańszy komputer) niż zapalonym graczom, bowiem również parametry komputera decydują o jego cenie. Istotną również sprawą dla wielu osób będzie design komputera. Pamiętajmy jednak aby nie przedkładać wyglądu laptopa przed funkcjonalność, ponieważ nie ma on nam służyć do patrzenia, ale do jak najlepszego użytku.

LAPRING.PL

Blog o laptopach i tabletach - wszystko co musisz wiedzieć o urządzeniach mobilnych znajdziesz właśnie tutaj.

Learn More →

Dodaj komentarz