Laptop biznesowy – jak wybrać?

Coraz więcej firm rezygnuje z zakupu komputerów stacjonarnych. Może to wynikać z braku miejsca czy po prostu ze względu na wygodę pracowników. Są zawody, w których często wyjeżdża się na delegacje. W tym przypadku będziemy więc potrzebować komputera mobilnego, który równocześnie zagwarantuje komfort pracy oraz bezpieczeństwo. W końcu nie chcemy narazić się na utratę czy kradzież jakichś poufnych czy ważnych danych. Jaki laptop wybrać do pracy?

Obudowa

Jak zapewne zauważyliście, wiele laptopów ma obudowy z plastiku. Laptopy biznesowe potrzebują jednak wytrzymałości, ponieważ często używane są nie tylko w biurze, ale także w podróży, na delegacjach czy spotkaniach z klientami. Z tego tez powodu powinniśmy wybierać raczej laptopy zbudowane z bardziej wytrzymałych materiałów, takich jak aluminium, stopy magnezu czy włókna węglowe i szklane. Takie notebooki są bardziej odporne na zarysowania i wytrzymałe. Mamy więc pewność, że dłużej nam posłużą.

Matryca

Matryca również ma znaczenie. Nic dziwnego, że w laptopach biznesowych częściej spotkamy matrycę matową niż błyszczącą. Dlaczego? Dzięki niej możemy bez problemu pracować w trudniejszych warunkach oświetleniowych, np. w pociągu, kiedy na dworze świeci słońce. Na matowej matrycy nie pojawiają się żadne odbicia światła, dlatego widzimy wszystko, co się wyświetla na ekranie.

Mobilność

Oczywiście można powiedzieć, że laptopy już same w sobie są mobilne. Jeśli jednak często wyjeżdżamy na delegacje, przyda nam się sprzęt, który będzie lekki (między 1,5 a 2 kg) i cienki. Ważne również, żeby bateria długo wytrzymywała. W końcu nie zawsze mamy dostęp do prądu – zwłaszcza w pociągu. Oczywiście nowe środki komunikacji coraz częściej zapewniają nam źródła prądu, jednak nie w każdym pociągu czy autokarze je znajdziemy. Bateria powinna nam starczać na co najmniej 4-6 godzin pracy.

Bezpieczeństwo danych

Producenci laptopów coraz częściej wypuszczają na rynek urządzenia, które mają utrudnić niepowołanym osobom dostęp do naszego sprzętu i znajdujących się tam danych. Można tu wyróżnić chociażby czytniki linii papilarnych, szyfrowanie danych TPM czy Smart Card.

LAPRING.PL

Blog o laptopach i tabletach - wszystko co musisz wiedzieć o urządzeniach mobilnych znajdziesz właśnie tutaj.

Learn More →

Dodaj komentarz