Trochę inna nauka

Szkoła wciąż nas przekonuje, że jedyna i słuszna forma nauki to zakuwanie. Ślęczenie nad podręcznikami to dla systemu szkolnictwa przykład idealnych zachowań uczniów. Ale wiedza może być przekazywana także w inny sposób. Nie musi być nudno, ponuro i usypiająco. Chcecie przekonać się, jak Wasze dzieci mogą zdobywać wiedzę, tak by nie znudziły się za szybko i by zapamiętywały informacje na dłużej niż tylko „do sprawdzianu”? W takim razie poznajcie platformę squla.pl.

Nauka czy zabawa?

Nauka czy zabawa? To pytanie, przed którym często stają rodzice. Pozwolić dziecku na odrobinę gier i zabaw czy zaciągnąć go do nauki? Na szczęście dzięki platformie squla.pl nie musimy już wybierać. Witryna ta dostarcza nam tych dwóch rzeczy jednocześnie. Połączenie nauki i zabawy, czyli przyjemnego z pożytecznym. Squla.pl to też nauka, tylko podana w trochę innej formie – dużo ciekawszej i z pewnością bardziej interesującej dla naszych pociech. Jest to platforma edukacyjna, na której znajduje się ponad 40 tysięcy różnych gier, quizów czy misji, które nasze dziecko będzie musiało przechodzić. Oczywiście wszystkie dostępne tutaj gry prócz funkcji rozrywkowej, mają funkcję edukacyjną.

Co znajdziemy w tych grach? Oczywiście dużą dawkę wiedzy i to ze wszystkich dziedzin. Materiał obejmuje wszystkie możliwe przedmioty z zakresu wszystkich klas szkoły podstawowej oraz przedszkola. Znajdziemy tu więc gry z matematyki, języka polskiego i języków obcych, przyrody, historii i społeczeństwa, muzyki, plastyki oraz zajęć komputerowych i technicznych. Skąd mamy pewność, że takie zabawy naprawdę nauczą czegoś nasze dziecko? Cały materiał znajdujący się na tej platformie jest zgodny z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wszystkie ćwiczenia zostały opracowane przez nauczycieli oraz autorów podręczników szkolnych. To chyba najlepsza gwarancja, której nie da Ci żadna inna platforma.

Podstępni rodzice

No cóż, nikt nie powiedział, że dzieci będą miały łatwo. Czasami rodzice muszą być podstępni, aby umożliwić dziecku prawidłowy rozwój. My jesteśmy zadowoleni, bo włączając dziecku gry na platformie edukacyjnej, mamy pewność, że dziecko przy okazji się czegoś nauczy. A dzieci są zadowolone, bo w końcu pozwoliliśmy im trochę pograć zamiast przymuszać ich wciąż do nauki. Rozwiązanie idealne, prawda? Dziecko myśli, ze tylko gra, a my wiemy, że przy okazji poznaje nowe pojęcia, uczy się matematyki, polskiego i wielu innych przedmiotów. Kiedy byłam małą dziewczynką, rodzice kupili mi na płycie CD multimedialny słownik ortograficzny. Można powiedzieć, że była to właśnie taka gra, a przynajmniej ja ją tak odbierałam. Dużo fajnych kolorowanek przy okazji, dyktanda na czas, piosenki i rymowanki. Dla mnie była to oczywiście rozrywka, ale moi rodzice dobrze wiedzieli, że dają mi coś więcej niż tylko rozrywkę. Była to oczywiście wiedza, która podana w taki sposób, po prostu do mnie trafiała i przemawiała. No i przede wszystkim potrafiła mnie zainteresować. Platforma edukacyjna squla.pl działa właśnie na takich samych zasadach. Podaje informacje w bardzo przystępny dla dzieci sposób.

LAPRING.PL

Blog o laptopach i tabletach - wszystko co musisz wiedzieć o urządzeniach mobilnych znajdziesz właśnie tutaj.

Learn More →

Dodaj komentarz