Komputery „z drugiej ręki” – czy warto w nie inwestować?

pexels-photo-331684Wiele osób, decydując się na kupno komputera, odrzuca całkowicie myśl o sprzęcie używanym. Ale „używany” wcale nie oznacza gorszy. Zwłaszcza, kiedy mamy do czynienia z komputerami poleasingowymi. Większość leasingobiorców ma umowę na krótki okres czasu – zwykle są to dwa czy trzy lata. Często możemy więc kupić bardzo dobry i wciąż nowoczesny sprzęt, ale w znacznie niższej cenie.

Sprzęt wysokiej jakości

Firmy, które biorą sprzęt w leasingu korzystają zwykle ze sprzętów wysokiej jakości. Komputery, tworzone z myślą o korporacjach, produkowane są z lepszych materiałów i z większą dokładnością. Możemy więc mieć pewność, że taki sprzęt wytrzyma dłużej niż te 2 leasingowe lata. Często też system tych komputerów jest bardziej funkcjonalny i co ważne, mamy do czynienia z legalnym oprogramowaniem.

Ze względu na przeznaczenie tych komputerów, znajdziemy tu wiele dodatkowych zabezpieczeń, jak np. czytniki linii papilarnych czy kryptograficzny układ TPM. Komputery te przeważnie są bardzo wydajne – mają wyższą moc obliczeniową i lepsze specyfikacje niż w przypadku komputerów przeznaczonych do domowego użytku. W większości też mają solidne, metalowe obudowy, a także monitory z powłokami antyrefleksyjnymi. Jeśli więc szukamy komputera np. do pracy w domu, sprzęt poleasingowy z pewnością się sprawdzi. Zwłaszcza, że za 1000 czy 2000 zł możemy kupić komputer, który jeszcze 2 lata temu kosztował 5000 zł. To chyba spora różnica, prawda?

A co z przestarzałymi podzespołami?

Jak wiadomo, technologia idzie naprzód, dlatego też nowe komputery mają już lepsze podzespoły niż te sprzed dwóch czy trzech lat. Czy jednak to nam w czymś przeszkadza? Przecież to nie problem. W komputerach stacjonarnych istnieje możliwość wymiany poszczególnych podzespołów. Możemy je też dowolnie rozbudowywać – wiele sklepów oferuje „dołożenie” dodatkowych elementów już w momencie zakupu. Jeśli więc chcemy rozbudować pamięć czy zakupić dysk zewnętrzny, możemy to zrobić od razu. Dodatkowym plusem jest też gwarancja, którą objęte są takie komputery.

Jeśli interesują Was komputery poleasingowe, sprawdźcie ofertę na stronie: http://www.servecom.pl/.

LAPRING.PL

Blog o laptopach i tabletach - wszystko co musisz wiedzieć o urządzeniach mobilnych znajdziesz właśnie tutaj.