Maszyna do mycia podłogi – sprawdź, czym kierować się przy wyborze

W dzisiejszych czasach sytuacja ekonomiczna zmusza duże i małe firmy do szukania oszczędności. Wielu przedsiębiorców pragnie zaoszczędzić na usługach sprzątania, rezygnując z firmy zewnętrznej. To dobry sposób na podreperowanie budżetu, ale w takiej sytuacji konieczne jest nabycie odpowiedniego urządzenia do sprzątania: takiego, które będzie proste w obsłudze, niezawodne i które sprawdzi się w określonych warunkach. Oto krótki poradnik, dotyczący tego, jak wybierać maszyny do mycia podłogi.

Dopasuj urządzenie do ilości pracy

Urządzeń czyszczących jest na rynku całe mnóstwo. Kluczem do pełnej satysfakcji jest wybór takiej maszyny, która rzeczywiście będzie odpowiadać naszym potrzebom. Jeśli dysponujemy ogromną powierzchnią magazynową, albo posiadamy wielki, rozbudowany kompleks hotelowo-rekreacyjny, z pewnością przyda się duża maszyna do mycia podłogi, z dużym zbiornikiem wodnym oraz zasilana kablowo. Wybierając urządzenie do pracy przemysłowej gwarantujemy sobie lepszy komfort pracy, ponieważ nie trzeba będzie co chwilę przerywać porządków, by uzupełnić, opróżnić, bądź wymienić któryś ze zbiorników, albo by naładować akumulator. Inną, wygodną opcją, jest nabycie samojezdnej maszyny, która dobrze sprawdza się w dużych, przestronnych pomieszczeniach. Jeśli z kolei poszukujemy maszyny do czyszczenia powierzchni biurowych, trudno dostępnych, wąskich i zastawionych meblami, lepiej sprawdzi się kompaktowa maszyna do mycia podłóg, z wbudowanym akumulatorem. Zanim więc dokonamy zakupu, warto zastanowić się, jak często i na jak dużej powierzchni będziemy używać urządzenia i, zgodnie z wynikami analizy, dobrać odpowiednie parametry sprzętu (wymiary, czas pracy, wielkość zbiornika, sposób zasilania).

Dobierz urządzenie do rodzaju powierzchni

Podłoga podłodze nierówna: spotykane w firmach i przedsiębiorstwach podłogi są pokryte różnego rodzaju posadzkami, płytkami, panelami, parkietami i wykładzinami dywanowymi. Aby maszyna do mycia podłogi spełniła nasze oczekiwania, musimy ją dobrać odpowiednio do rodzaju czyszczonej powierzchni. Najłatwiej jest znaleźć urządzenie uniwersalne, nadające się do czyszczenia podłóg różnego rodzaju. Tego typu urządzenia to na przykład maszyny Numatic: znajdziemy tu szeroki wybór polerek, szorowarek, odkurzaczy oraz urządzeń szorująco zbierających, przeznaczonych do różnych typów podłóg. Zakup urządzenia wielofunkcyjnego to rozwiązanie ekonomiczne i wygodne, ponieważ taka maszyna szorująco czyszcząca przyda nam się zarówno w gabinecie, jak i w holu, czy toalecie. Jeśli jednak poszukujemy rozwiązania, skutecznego dla wybranej powierzchni, to oczywiście maszyna do mycia posadzek, czy odkurzacz piorący również będą dobrym wyborem – pod warunkiem, że nabędziemy niezawodny sprzęt renomowanej marki.

Jaka jakość maszyny, taka jakość sprzątania

Pamiętajmy, że maszyna do mycia podłogi powinna być solidna, skuteczna i dokładna. Kierowanie się wyłącznie niską ceną to nie jest dobra taktyka na zakup sprzętu do utrzymywania porządku w firmie. Może się zdarzyć, że nabywając jedno z najtańszych urządzeń na rynku, więcej wydamy na naprawy i części zamienne, niż maszyna jest warta. Zdecydowanie lepszym wyjściem jest nabyć urządzenie droższe, ale sprawdzone, takie, które służyć nam będzie przez długie lata, czyszcząc powierzchnie dokładnie i bezpiecznie. Postaw na znane i cenione na runku urządzenia, takie jak maszyny do mycia podłogi Numatic.

LAPRING.PL

Blog o laptopach i tabletach - wszystko co musisz wiedzieć o urządzeniach mobilnych znajdziesz właśnie tutaj.

Learn More →

Dodaj komentarz