Pierwszy tablet z systemem Android – HP Slate 7

Firma HP zaprezentowała nowy tablet dla użytkowników indywidualnych – HP Slate 7. Urządzenie działa w oparciu o system operacyjny Android Jelly Bean i zapewnia łatwy dostęp do usług Google Mobile. HP Slate 7, jako pierwszy tablet na rynku, został wyposażony w technologię Beats Audio, gwarantującą najwyższą jakość dźwięku. Jego zdecydowaną zaletą jest przystępna cena.

Tablet HP Slate 7 z 7-calowym wyświetlaczem o grubości 17,78 cm i wadze zaledwie 368 gramów jest idealnym urządzeniem dla użytkowników indywidualnych. Za jego wydajność odpowiada procesor ARM Dual Core Cortex-A9 1,6 GHz, natomiast zintegrowana technologia bezprzewodowa umożliwia dostęp do poczty elektronicznej, Internetu i najważniejszych aplikacji. Panel HFFS (High-aperture-ratio Field Fringe Switching) zapewnia szeroki kąt widzenia i duży komfort podczas przeglądania dokumentów, fotografii czy filmów, nawet przy naturalnym świetle.

HP Slate 7 umożliwia korzystanie z wielu usług Google, takich jak: Google Now, Google Search, Gmail, YouTube, Google Drive i Google+ Hangouts (wielostronny czat wideo). Ponadto oferuje dostęp do aplikacji i treści cyfrowych za pośrednictwem serwisu Google Play.

HP Slate 7 jest wyposażony w dwie kamery, które można wykorzystać do robienia zdjęć, nagrywania filmów i uczestniczenia w wideokonferencjach: jedną z tyłu, o rozdzielczości 3 megapikseli, i drugą, VGA, z przodu. Tablet dostępny jest w kolorze srebrnym i czerwonym, natomiast jego rama została wykonana ze stali nierdzewnej.

Dzięki technologii HP ePrint(2) użytkownik może łatwo drukować potrzebne materiały nie tylko w domu, ale również w podróży. HP Slate 7 wyposażony jest również w pakiet aplikacji HP – od narzędzi biurowych po atrakcyjne gry oraz w mikroport USB ułatwiający transfer plików.

Dodatkowo w pełnym wykorzystaniu możliwości tabletu HP Slate 7 pomogą klientom proste, łatwo dostępne narzędzia oraz pomoc techniczna. Oprócz tradycyjnego wsparcia telefonicznego i online HP oferuje rozszerzenie i przedłużenie standardowej ograniczonej gwarancji na produkt w ramach usługi HP Care Pack. Klient może lepiej ochronić swoje urządzenie, wykupując dwuletni pakiet HP CarePack za 29 EUR lub HP CarePack z ubezpieczeniem od przypadkowych uszkodzeń (Accidental Damage Protection – ADP) również na dwa lata za 49 EUR.

Aby sprostać rosnącemu zainteresowaniu tabletami wśród klientów indywidualnych i firm, HP oferuje różnorodne urządzenia działające w oparciu o różne systemy operacyjne” – mówi Alberto Torres, wiceprezes globalnego działu rozwiązań mobilnych (Mobility Global Business Unit) HP. „Nasz nowy HP Slate 7 z systemem Android to znakomita propozycja dla użytkowników indywidualnych, a zaprezentowany wcześniej, przełomowy HP ElitePad z Windows® 8 został zaprojektowany z myślą o klientach instytucjonalnych. W obu przypadkach oferujemy serwis i pomoc techniczną, jakiej klienci oczekują od HP.

W firmie HP za tablety odpowiada nowy globalny dział rozwiązań mobilnych (Mobility Global Business Unit). Został on utworzony we wrześniu 2012 r., gdy do HP dołączył Alberto Torres, wcześniej wiceprezes Nokii odpowiedzialny za produkty i platformę MeeGo.

Ceny i dostępność

Sugerowana przewidywana cena tabletu HP Slate 7 to 149 EUR. Urządzenie będzie dostępne w Polsce w lipcu 2013 r.

LAPRING.PL

Blog o laptopach i tabletach - wszystko co musisz wiedzieć o urządzeniach mobilnych znajdziesz właśnie tutaj.

Learn More →

Dodaj komentarz