Wiarygodne opinie w zasięgu ręki każdego dnia

Każdy z nas zgodzi się z tym, że najskuteczniejszą reklamą produktu jest rekomendacja znajomych. Obecnie na rynku powstaje coraz więcej artykułów. Przedsiębiorcy muszą walczyć z konkurencją, a konsumenci mają duży problem z podjęciem najlepszego wyboru zakupu. Klienci są zirytowani wszechobecnymi reklamami, a ich przekaz trafia do coraz mniejszej liczby osób. Dlaczego tak się dzieje? Otóż reklamy już niejednokrotnie wystawiły zaufanie odbiorców na próbę. Przekazywane im informacje mijały się z prawdą. Klienci zaczęli więc stosować inne metody podczas robienia zakupów.

Pozyskiwanie informacji przed zakupem

W dzisiejszych czasach internet jest łatwo dostępnym narzędziem. Użytkownicy wykorzystują go w celu ułatwienia sobie pozyskiwania informacji. Uważa się, że nawet obsługa sklepowa nie jest w stanie dostarczyć nam wiarygodnych opinii o danym produkcie, gdyż zależy im na wyższej sprzedaży i opisują urządzenie w samych superlatywach. Przeszukiwanie portali w celu zaznajomienia się z cechami, które powinien mieć określony produkt, a następnie namierzenie go na półkach sklepowych może okazać się zabiegiem żmudnym, męczącym, a a czasami nawet bezskutecznym. Z tego powodu stworzono portal JUST ask. Powstał on dzięki pomocy ze  środków z Unii Europejskiej. Jego zadaniem jest wymiana wiarygodnych opinii na temat określonych sprzętów.

coverphoto_JA

– Na rynku istnieją firmy, które specjalizują się w nieetycznych działaniach, czyli publikowaniu „obiektywnych” komentarzy na temat produktów czy usług. Na szczęście świadomość internautów rośnie. Celem JUST ask jest połączenie wiarygodności opinii pochodzących od naszych najbliższych z zasięgiem, który oferuje „globalna wioska” – tłumaczy Marcin Maroszek, jeden z pomysłodawców.

Zrzut ekranu 1

Duża ilość artykułów

Dzięki dużej ilości artykułów, użytkownik może w łatwy sposób odnaleźć interesujący go produkt. Elementy RTV, AGD, artykuły dziecięce to tylko przykładowe działy, które można przeglądać w serwisie. Każdy z nich posiada obszerną listę obiektów, które są opiniowane przez użytkowników. Każdy komentarz jest podpisywany imieniem i nazwiskiem internautów co likwiduje ryzyko publikowania fałszywych informacji. Najlepsze jest to, że zalogowani opisują swoje wrażenia dotyczące zakupionego już produktu. Nie ma więc bardziej wiarygodnej oceny niż ta, umieszczana w JUST ask. A przecież wiadomo, że człowiek uwielbia dzielić się pozyskaną wiedzą z innymi.

Zrzut ekranu 5

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

LAPRING.PL

Blog o laptopach i tabletach - wszystko co musisz wiedzieć o urządzeniach mobilnych znajdziesz właśnie tutaj.

Learn More →

Dodaj komentarz