Ultrabook Acer Aspire S5 – wyjątkowy ultrabook

Najcieńszy Ultrabook firmy Acer z wyjątkowym, ukrytym panelem MagicFlip.Warszawa, 25 czerwca 2012 r; Ultrabook Acer Aspire S5 jest nie tylko wyjątkowo cienki i lekki.

Cechuje się też wydajnością umożliwiającą efektywne wykonywanie wszystkich codziennych zadań oraz wytrzymałością pozwalającą na bezpieczne użytkowanie w czasie podróży.

Aspire S5 ma obudowę o zaokrąglonych krawędziach i czarnym wykończeniu ze szczotkowanego metalu oraz pokrywę ze stopu magnezu i aluminium (MgAl). Ma tylko 11 milimetrów grubości i waży zaledwie 1,2 kg, dzięki czemu doskonale sprawdza się w podróży.

Ultrabook Acer Aspire S5 zwraca uwagę brakiem widocznych portów, które zostały umieszczone w panelu MagicFlip. Panel MagicFlip znajduje się z tyłu obudowy i jest otwierany przez silnik. Takie rozwiązanie pozwoliło zarówno na estetyczne ukrycie portu HDMI, trzech portów USB oraz złącza Thunderbolt o przepustowości 20 Gb/s, jak i na zapewnienie tak małej grubości ultrabooka. Panel MagicFlip można otworzyć lub zamknąć jednym naciśnięciem przycisku, dzięki czemu można uzyskać dostęp do portów, gdy tylko są potrzebne, a także ukryć je i zabezpieczyć, gdy nie są używane.

Acer Aspire S5 został zaprojektowany tak, aby był jednym z najcieńszych ultrabooków na świecie. Wyposażono go w 13,3-calowy wyświetlacz o nowej konstrukcji, który jest wbudowany w pokrywę, dzięki czemu grubość ramki została zmniejszona o jedną trzecią. Ponadto, w ultrabooku zastosowano akumulator litowo-jonowy o kształcie idealnie dopasowanym do cienkiej obudowy, tak aby uzyskać możliwie niski profil przy długim czasie pracy na baterii: nawet sześć i pół godziny użytkowania lub 80 dni w stanie gotowości .

Nowy ultrabook Acer jest wyposażony w procesor Intel® Core trzeciej generacji, dysk SSD o pojemności do 256 GB zapewniający szybki dostęp do danych, system Dolby Home Theater v4 odtwarzający fascynujące efekty dźwięku przestrzennego oraz port HDMI umożliwiający wyświetlanie obrazu na dużym ekranie. Aspire S5 daje też możliwość przesyłania danych z

niespotykaną dotąd prędkością, ponieważ zastosowano w nim dwa porty USB 3.0 oraz port Thunderbolt, który pozwala na pobranie filmu HD w niecałe 30 sekund.

Firma Acer zaprojektowała ultrabook Aspire S5 tak, aby zapewnić natychmiastowe reakcje. Dzięki funkcji Acer Green Instant-On Aspire S5 ożywa w mgnieniu oka, wznawiając pracę z trybu uśpienia w tylko 1,5 sekundy. Funkcja Acer Always Connect pozwala na ponowne nawiązanie połączenia z ulubionym punktem dostępowym i rozpoczęcie przeglądania stron internetowych w 2,5 sekundy.

Dane techniczne ultrabooka Acer Aspire S5
Procesor     Procesor Intel Core™ trzeciej generacji
Układ graficzny    Intel® HD Graphics 4000
Pamięć RAM    4 GB DDR3
Pamięć masowa    Dysk SSD 128/256 GB RAID0
Ekran     TFT LCD, 13,3 cala, rozdzielczość 1366 x 768, podświetlenie LED
Audio    System Dolby Home Theater v4
Wejścia/wyjścia    2 porty USB 3.0, port Thunderbolt™, port HDMI z obsługą HDCP
Interfejsy    Kamera internetowa Acer Crystal Eye HD 1,3 megapiksela, z wbudowanym mikrofonem
Acer InviLink™ Nplify™ 802.11 a/b/g/n z certyfikatem WiFi Certified™
Bluetooth® 4.0 + HS
Wymiary i masa    324,4 (szer.) x 227,3 (gł.) x 11,2/15 (wys.) mm
1,2 kg
Opcje i dodatkowe akcesoria    3-stykowy zasilacz sieciowy 65 W /
przejściówka z HDMI na VGA, przejściówka z USB na LAN, mysz Bluetooth, etui, zewnętrzny napęd optyczny / dysk twardy

Dostępne konfiguracje:

Aspire S5-391- procesor Intel Core i5 3317UB, ekran 13.3″, pamięć 4GB , dysk 128GB SSD, Windows 7 Home Premium, cena 5 349 zł brutto

Aspire S5-391 – procesor Intel Core i5 3317UB, ekran, 13.3″, pamięć 4GB, dysk 256GB SSD, Windows 7 Home Premium, cena 6 159 zł brutto

O firmie Acer
Od założenia w roku 1976 firma Acer przełamuje bariery między ludźmi a technologią, dzięki czemu użytkownicy sprzętu IT mogą pozyskiwać informacje, tworzyć oraz rozwijać się. Acer zajmuje drugie miejsce na ogólnoświatowym rynku notebooków (dane firmy Gartner z roku 2011). Grupa Acer zatrudnia 8000 osób na całym świecie, a jej przychody w roku 2011 wynosiły 15,7 miliarda USD.
Firma Acer stosuje kanałowy model biznesowy, który przyczynił się do jej sukcesu, a także strategię opartą na kilku markach, integrującą marki Acer, Gateway i Packard Bell na rynkach całego świata. Firma Acer projektuje produkty przyjazne dla środowiska naturalnego, ponadto współpracując z dostawcami utworzyła pro-ekologiczny łańcuch dostaw.
Firma Acer jest Ogólnoświatowym Partnerem Ruchu Olimpijskiego. W ramach tej współpracy firma Acer pomagała w przeprowadzeniu Zimowych Igrzysk Olimpijskich Vancouver 2010 oraz Letnich Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012.

LAPRING.PL

Blog o laptopach i tabletach - wszystko co musisz wiedzieć o urządzeniach mobilnych znajdziesz właśnie tutaj.

Learn More →

Dodaj komentarz