MODECOM FreeTAB 9704 IPS2 X4 – czterordzeniowy tablet z ekranem nowej generacji IPS2

Firma MODECOM, zapowiada wprowadzenie  w połowie lutego 2013 urządzenia, które zrewolucjonizuje europejski rynek tabletów multimedialnych.
Jedną z kluczowych cech modelu MODECOM FreeTAB 9704 IPS2 X4 jest zastosowany w nim 9.7-calowy ekran IPS2 nowej generacji o rozdzielczości QXGA 2048 x 1536 pikseli. Matryca ta charakteryzuje się największym na rynku zagęszczeniem pikseli na ekranie (264 ppi) oraz najszybszym czasem reakcji. W praktyce oznacza to niezwykłą wyrazistość wyświetlanych obrazów oraz niespotykaną płynność filmów Full HD 1080p.

Symbol X4 oznacza zastosowany w urządzeniu czterordzeniowy procesor AllWinner A31 ARM Cortex-A7 o częstotliwości taktowania 4 x 1.0 GHz. Moc obliczeniowa została rozdzielona pomiędzy cztery niezależne rdzenie, zatem procesor jest w stanie „obsłużyć” jednocześnie nawet najbardziej obciążające procesy obliczeniowe, nie powodując opóźnień. Wsparciem dla zastosowanego procesora jest pamięć operacyjna 2 GB DDR3 i podwójna, 64-bitowa magistrala.

Tablet jest wyposażony w renomowany akcelerator graficzny PowerVR SGX544MP2 zapewniający 8-rdzeniowy proces graficzny. Umożliwia to korzystanie z funkcji wcześniej niedostępnych w urządzeniach przenośnych takich jak odtwarzanie kilku filmów jednocześnie (PIP) czy dekodowanie obrazu rozdzielczości 4096 x 2160 (4K x 2K).
Tablet idealnie sprawdza się w pracy z najbardziej wymagającymi, wypełnionymi zaawansowaną grafiką oraz dużą ilością danych aplikacjami. Cała konstrukcja urządzenia została zamknięta w smukłej, aluminiowej obudowie, która kryje także kamerę 5.0 Mpix HD z auto fokusem. Do zestawu producent dołącza również elegancki skórzany futerał ochronny.

Przewidywana cena urządzenia dla wersji z 16GB pamięci flash to 999zł/brutto.
Okres ochrony gwarancyjnej: 24 miesiące

LAPRING.PL

Blog o laptopach i tabletach - wszystko co musisz wiedzieć o urządzeniach mobilnych znajdziesz właśnie tutaj.

Learn More →

Dodaj komentarz