MODECOM FreeTAB 1003 IPS X2 – dwurdzeniowy tablet z ekranem IPS

Tym razem polski producent informuje o wprowadzeniu do swojej oferty tabletu wyposażonego w ekran przekątnej ekranu 10” z matrycą IPS jak również  2-rdzeniowy procesor Rockchip RK3066, Cortex A9 o częstotliwości taktowania 1,6 GHz.  Osiągi urządzenia stawiają je w czołówce modeli dostępnych na rynku.

Oprócz  zastosowanych najwyższej jakości podzespołów, urządzenie to cechuje wysokiej jakości ergonomiczna obudowa. Produkt ten powstał z myślą o tych użytkownikach, którzy poszukują multimedialnego urządzenia, które może być używane w trudniejszych niż biurowe warunkach. Obudowa tabletu została pokryta specjalną warstwą gumowanego materiału, co zapewnia wygodne i komfortowe użycie. Ponadto w tylnej części obudowy znajdziemy specjalnie wyprofilowane rowki na palce, które zapewniają pewny chwyt urządzenia. Wsparciem dla procesora jest pamięć operacyjna 1 GB DDR3 i podwójna, 64-bitowa magistrala.

Tablet jest wyposażony w renomowany akcelerator graficzny MALI-400MP zapewniający 4-rdzeniowy proces graficzny. Do najbardziej istotnych względem poprzedniej wersji systemu zmian, należy zwiększenie przestrzeni  pamięci przeznaczonej na aplikacje z 1GB do 2GB. Wyświetlacz stworzony z najwyższej klasy komponentów charakteryzuje się rozdzielczością  1280×800 pikseli. Coraz więcej aplikacji i gier tworzonych na system operacyjny Android wymaga większej ilości pamięci. Dzięki tej istotnej zmianie użytkownicy tabletu MODECOM FreeTAB 1003 IPS X2 będą mogli z powodzeniem instalować aplikacje i gry wymagające więcej pamięci podczas uruchomienia bez obawy o to, że aplikacja przestanie nagle działać prawidłowo.

Tablet idealnie sprawdza się w pracy z aplikacjami wypełnionymi zaawansowaną grafiką oraz dużą ilością danych. Cała konstrukcja urządzenia została zamknięta w smukłej, gumowej obudowie, która kryje dwa aparaty o rozdzielczości 2 Mpix (tył) i 0,3 Mpix (przód). Umieszczony w przedniej części obudowy aparat umożliwia prowadzenie wideokonferencji za pośrednictwem darmowych aplikacji takich jak np. Skype.

Przewidywana cena urządzenia to 899 /brutto.

Okres ochrony gwarancyjnej: 24 miesiące

LAPRING.PL

Blog o laptopach i tabletach - wszystko co musisz wiedzieć o urządzeniach mobilnych znajdziesz właśnie tutaj.

Learn More →

Dodaj komentarz