Idealny laptop dla dziecka

Laptopy stały się ostatnio dobrą opcją na prezent dla dzieci. Kupujemy je już dziewięciolatkom, zwykle z okazji komunii. Spoglądamy wówczas na ranking notebooków. Jednakże większość z nas przy wyborze odpowiedniego sprzętu popełnia wiele błędów. Co więc robić, aby ich unikać? Na co zwracać szczególną uwagę? Dziś postaramy się omówić najistotniejsze aspekty kupna laptopa dla dziecka.

Przed rozpoczęciem poszukiwań, powinniśmy zapamiętać, że dziewięciolatek będzie dorastał szybko i wykorzystywanie notebooka będzie się stale zmieniać. I w tym właśnie momencie wielu rodziców popełnia pierwszy i największy błąd. Kupują bowiem swoim dzieciom laptopy do typowego zastosowania w domu. Pozwalają one na bezproblemowe przeglądanie Internetu, oglądanie filmów i korzystanie z mało wymagających gier. Właśnie, mało wymagających gier.

MODECOM FreeTAB 1004 IPS X4

Problem pojawia się wtedy, gdy dzieci zaczynają grać w gry, których wymagania znacznie przewyższają parametry naszego komputera przenośnego. O ile na samym początku ten problem może być niewidoczny, jego skutki zauważalne będą za jakiś czas. Najczęściej objawia się to przegrzewaniem laptopa. Nasz sprzęt będzie wyłączał się automatycznie nawet po kilku minutach używania jakiegokolwiek programu. W tym przypadku pomocne nie okażą się specjalne podkładki z wmontowanymi wentylatorami. Lekceważenie tych objaw może doprowadzić do spalenia podzespołów notebooka.

Ranking mobilnych laptopów w pierwszej połowie 2013 roku

Dlatego też przed zakupem laptopa należy określić jego główne przeznaczenie. Jeżeli chodzi o dzieci, to nie ma co ukrywać, że będziemy mieć do czynienia przede wszystkim z grami komputerowymi. W związku z tym powinniśmy decydować się na sprzęt z mocną kartą graficzną i dużą ilością pamięci RAM. Ceny takich komputerów przenośnych zaczynają się już od 2300 zł.

Pomocny w tym zadaniu może okazać się ranking laptopów. Dzięki niemu poznamy specjalistyczne recenzje. Dobrą opinią wśród internautów cieszą się różne modela Samsunga. To jeden z najtańszych laptopów przeznaczonych dla dzieci-graczy. Połączenie karty graficznej AMD Radeon HD z wydajnym procesorem Intel Core daje nam możliwość dużych osiągów. Mankamentem tych notebooków mogą być niewielkie matryce, jedynie 15,6″. Naszą uwagę powinien przykuć również produkt Lenovo. To sprzęt dla wymagających użytkowników. Jego cena waha się w granicach od 2300 do 2500 zł. Cechuje się on nie tylko dobrym wykonaniem i wydajnością. Zastosowanie w nim wysokiej jakości podzespołów sprawia, że sprzęt Lenovo możemy wykorzystywać do różnych celów. Świetnie ogląda się na nim filmy, a jego szybkość pozwala także na korzystanie z wielu programów w jednym momencie.

Parametry danego laptopa nie powinny być jednak decydować o wyborze danego modelu. Poza dużą wydajnością, komputer przenośny musi spełniać też inne warunki. Jednym z ważniejszych jest jego wytrzymałość. Wiadomo, że dzieci często zachowują się nieostrożnie, wobec tego należy stronić od notebooków o dużych gabarytach.

Nasz zakup musi być przemyślany. Nie decydujmy się na kupno najtańszych laptopów, albowiem ich wykorzystanie przez dzieci za kilka lat będzie niemożliwe. Ponadto, nie przesadzajmy z parametrami. Notebook dla dziecka ma być funkcjonalny i co najważniejsza wytrzymały.

 

LAPRING.PL

Blog o laptopach i tabletach - wszystko co musisz wiedzieć o urządzeniach mobilnych znajdziesz właśnie tutaj.

Learn More →

Dodaj komentarz