Gdzie kupić podręczniki?

Posyłając dziecko do szkoły liczymy się z kosztami jakie przyjdzie nam ponieść za jego kształcenie. Jednak wielokrotnie bywa tak, że rzeczywistość przerasta nawet nasze najśmielsze wymysły.

Szkoła podstawowa jest chyba jeszcze najtańszą placówką, patrząc pod kątem ilości przedmiotów, do których trzeba zakupić podręczniki. Nasze dzieci potrzebują książek do nauki: historii, matematyki, języka polskiego, muzyki, przyrody, plastyki, religii. Czasem również do takich przedmiotów jak informatyka (technika) i wychowanie do życia.

Pomimo małej ilości przedmiotów szkolnych, dla większości osób koszt zakupu podręczników okazuje się i tak duży. Za podręczniki do klasy 5 trzeba zapłacić od 300 do 350 zł. Do tej ceny należy jeszcze oczywiście doliczyć koszt zakupu zeszytów ćwiczeń.

Czasem uda się odkupić podręcznik od dzieci ze starszych klas lub z antykwariatu. Jednak obecnie nie jest to takie proste. Niektórzy wydawcy, w każdym nowym roku szkolnym, wypuszczają do księgarni poprawione wydania podręczników, które niestety deklasują stare wersje. Nauczyciele sami z siebie lub z przymusu wprowadzają nowe wydania, co utrudnia ponownie korzystanie z poprzednich książek.

Jednym ze sposobów zakupu tanich podręczników szkolnych jest skorzystanie z usług księgarni internetowych. Obecnie jest ich w internecie tak dużo, że również między nimi panuje duża konkurencja cenowa. Bez ruszania się z domu możemy przejrzeć wszystkie dostępne oferty i wybrać tą, która będzie dla nas najbardziej odpowiednia. Tradycyjnie jeśli byśmy chcieli dokonać zakupu w różnych księgarniach, musielibyśmy zmarnować na to dużo czasu. Robiąc zakupy w internecie oszczędzamy zarówno czas jak i pieniądze.

Dodaj komentarz