Kamerka samochodowa – niezbędnik w każdej podróży

camera-1391324_960_720Kamerka samochodowa, w związku z natężeniem ruchu na drogach, to niezbędny sprzęt każdego kierowcy. Codziennie jesteśmy narażeni na nieprzewidziane sytuacje na drodze. W niektórych przypadkach trudno udowodnić, kto nie zastosował się do przepisów ruchu drogowego. Wezwana policja także nie zawsze może stwierdzić winowajcę zdarzenia. W takich sprawach zarejestrowany przebieg naszej trasy pomoże określić, co się wydarzyło. Nagrany film będzie dowodem, który zostanie wykorzystany przez odpowiednie organy. Zapis z kamerki samochodowej będzie nie tylko przydatny, gdy sami jesteśmy uczestnikami kolizji, ale także wtedy, gdy jesteśmy świadkami wypadku.

Na rynku mamy bardzo duży wybór wideorejestratorów, które są dostosowane do naszych potrzeb. Profesjonalnym sprzętem, z którego będziemy na pewno zadowoleni, jest wideorejestrator Orllo Razor. Urządzenie wyróżnia się na rynku spośród pozostałych produktów nowoczesnym wzornictwem. Jednak niestandardowy wygląd jest tylko dodatkiem do profesjonalnych funkcji kamerki samochodowej. Przede wszystkim sprzęt posiada bardzo dobrą jakość obrazu, którą dopełniają funkcję takie jak HDR, filtrowanie szumów 3D, inteligentna auto-ekspozycja, a także, co przydaje się na polskich drogach, amortyzowanie drgań. Dzięki zastosowaniu tych rozwiązań jesteśmy spokojni, że każdy ważny szczegół zostanie odczytany, np. tablice rejestracyjne samochodu. Dużą zaletą tego sprzętu jest również wykorzystanie techniki Super Slow Light, która umożliwia uzyskanie rewelacyjnej jakości obrazu w warunkach nocnych. Orllo Razor został zaopatrzony także w jasny (f. /1.8) wielosoczewkowy obiektyw, dzięki któremu można nagrać film w słabo oświetlonych miejscach. Wideorejestrator posiada również szeroki kąt widzenia, aż do 170 stopni.

Kamerka samochodowa to niezwykle przydatny gadżet w każdym samochodzie. Oprócz rejestrowania sytuacji na drodze możemy monitorować naszą trasę przejazdu, ponieważ taki sprzęt bardzo często wyposażony jest w moduł GPS. W Orllo Razor zastosowano także systemy ostrzegawcze ADAS – o przekroczeniu białej linii oraz o przeszkodzie z przodu. Jak widzimy, z kamerką samochodową możemy się czuć bezpiecznie na drogach i żadna sytuacja nas nie zaskoczy, ponieważ będziemy mieli pewność, że wszystko zostanie sfilmowane i wyjaśnimy ewentualne wątpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *